Про проект

Мета


Ідея проекту дуже проста: зібрати команду з кількох фахівців для формування такої інформаційної бази, що дозволяла б нефахівцю (активісту, комунальному службовцю, депутату) системно, зрозуміло і швидко познайомитись з "платформами участі", відчути різницю і в такий спосіб підготуватись до відповідального першого кроку в електронну демократію.

Наведені нагорі сторінки посилання вказують на зв'язок з дотичними форумами. У першому з них закріплений допис містить посилання на нормативну базу.

Робоча група


В.Петриченко. Координація. Підготовка текстів загального характеру.

Журналіст. Зв'язки зі ЗМІ, контроль рівня доступності текстів для широкого загалу.

Представник Розумного міста. Підготовка текстів з характеристиками цієї платформи.

Користувачі Розумного міста на Фейсбук-сторінках у Бердичеві, Львові та Нетішині.

Представник Відкритого міста. Підготовка текстів з характеристиками цієї платформи.

Користувачі Відкритого міста на Фейсбук-сторінках у Сумах, Чернівцях і Бурштині. А також активісти роботи з платформою.

Представник ОСББ-online. Підготовка текстів з характеристиками цієї платформи.

Користувачі ОСББ-online на Фейсбук-сторінках ...

Юридичний редактор. Контроль юридичного рівня текстів.

Науковий редактор. Контроль наукового рівня текстів.

Читач. Вичитування текстів, оцінка їх доступності, зрозумілості, цікавості для пересічного громадянина, нефахівця у галузі інформаційних технологій.

Кожну роль у складі робочої групи можна виконати у двох статусах:

- дійсного (або кадрового, хоча і добровільного і неформального) члена, тобто взявши на себе обов'язок виконання певної ділянки цієї роботи;

- і члена-кореспондента, ситуативно в міру можливостей залучаючись до роботи без будь-як зобов'язань.

Статус члена-кореспондента не варто недооцінювати. Навіть лайк є цінним для спільної роботи, він свідчить про увагу, моральну підтримку. А що вже казати про комент. Один комент може містити дуже цінну інформацію. То ті, хто не може взяти участь в проекті на регулярній основі, не мають нехтувати можливістю підтримати проект у такий спосіб. І, зауважте, ці учасники проекту залишаються в його орбіті, сприймають інформацію щодо сучасного стану е-демократії в Україні - рано чи пізно це дасть корисний ефект.

Стривайте, ми ж хотіли зосередитись на "платформах участі", чи варто чіпати електронну демократію як таку - це дуже складне і широке питання. Так, ми маємо зосереджуватись на конкретиці, але до певної міри нам не вдасться відгородитись від загальних проблем цієї сфери інформаційних технологій. Будемо намагатись тримати певний баланс: більше практики і конкретики, але без ігнорування теоретичної бази.

План дій


Ну тут, поки що один пункт: знайти підтримку і залучити волонтерів до робочої групи. Який же план без команди? Вона ж і має той план під свій склад сформувати.

Цілком очевидно, що основне питання для початку плідної роботи - це перелік напрямків або структура змісту цього сайту. Зараз вона окреслена цілком умовно, тільки для того, щоб була зрозуміла ідея. Питання складне, треба поміркувати разом.

Критерії успішності проекту


Він дуже простий, той критерій. Це ступінь залучення до роботи в межах тої чи іншої платформи, а може і без їх використання, тобто іншими засобами е-демократії, певної кількості громадян, посадових осіб, установ чи організацій.

Кришталева мрія координатора: формування миколаївської територіальної робочої підгрупи, що змогла б домогтись включення нашого міста в одну з представлених у проекті платформ.

А як така група в результаті роботи проекту сформується в Херсоні чи Полтаві - це ж крок у потрібному напрямку? Так, безумовно. Я побачив серед учасників "Розумних і Відкритих" Львів і Суми (це обласні міста, вони нам ближчі за розміром), Южноукраїнськ (то наша область). Отже, є вже приклади в тому чи іншому відношенні близькі до миколаївських умов? Безумовно. То є підстави для вивчення того досвіду і його всілякого поширення? Авжеж, так дійдемо мети.




3 коментарі:

  1. дуже цікавий проект ) не знаю, чим можу допомогти, але була б рада зробити щось корисне )

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Та що тут думати: Журналіст. Ну взагалі так, у першому наближенні. Спасибі за підтримку, це головне.

      Видалити
  2. Тема надважлива. Всі фахівці сидять на грантах. Відвідав семінар е-врядування в Естонії. Все вже розроблено. Пропонують за символічну плату надати весь комплект програмного забезпечення та супровід. А кому це зараз надо, коли при владі діє ОЗУ. А молоді грантожери під кайфом грантів. Головне: нема суб'єкта, якому все це потрібно. Створення конституційних територіальних громад - це перше, по-друге створення Коаліції мізків для підтримки процесу створення ТГ. На базі готових ТГ - власників свого майна створювати загальне державне управління.

    ВідповістиВидалити